• Oznámenia
  • Posted
  • Čítať 751 krát

Slovenskí rozhodcovia vo FIBA súťažiach

Sezóna 2022/2023 na medzinárodnej klubovej scéne sa po februárovom kvalifikačnom okne mužov a žien naplno rozbehla do svojej záverečnej play - off fázy. V texte nižšie prinášame prehľad zápasov našich rozhodcov a komisárov v kvalifikačných zápasoch a zápasoch play off.
 
V záverečnom bloku kvalifikácie o postup na Majstrovstvá Európy žien 2023, ktoré sa budú konať v Slovinsku a Izraeli, sa predstavili Zdenko Tomašovič v Bosne a Hercegovine, Marek Kúkelčík vo Švédsku (zaujímavosťou je, že stretnutie sa hralo v Štokholme v Avicii aréne a bol vytvorený nový divácky rekord tejto fáze sútaže), Martina Fanfara bola súčasťou rozhodcovského tria v zápase v Slovinsku a Veronika Obertová sa predstavila u našich južných susedov v Maďarsku. V záverečných dueloch o postup na tohtoročných World Cup, ktorý sa bude hrať v troch krajinách na azijskom kontinente, sa Zdenko Tomašovič predstavil v Slovinsku a Marek Kúkelčík rozhodoval stretnutia vo Veľkej Británii a vo Švédsku.
 
Naši kolegovia Zdenko a Marek sú počas posledných týždňov pravidelnou súčasťou play - off stretnutí klubových súťaží na starom kontinente. Zdenko rozhodoval štvrťfinálový súboj Eurocupu žien v Istanbule a následne dve stretnutia na Apeninskom polostrove. V Schiu sa jednalo o štvrťfinále ženskej euroligy a v Benátkach viedol odvetné stretnutie semifinále ženskej časti Eurocupu. Marek v krajine galského kohúta rozhodoval odvetné stretnutie štvrťfinále FIBA Europe Cupu medzi domácim Cholet Basket a ukrajinským Budivelnikom Kyjev.
Na play - off zápas ženskej Euroligy v Šoproni dohliadal ako komisár Milan Brziak.
 
Kvalitné výkony našich arbitrov neostali bez povšimnutia a dostali nominácie na rozhodujúce stretnutia sezóny. Zdenko bude rozhodovať odvetu semifinále mužského FIBA Europe Cupu v krajine tisícich jazier v Karhu. Marek bude súčasťou rozhodcovskej trojice, ktorá povedie prvé finálové stretnutie EuroCupu žien medzi dvoma veľkoklubmi francúzskym Lyonom a tureckým Galatasarayom.
Prajeme našim kolegom úspešnú reprezentáciu nielen seba, ale aj slovenského basketbalu.
 
Odkaz na zápasy medzinárodných rozhodcov a komisárov :
Naposledy zmenené pondelok, 27 March 2023 19:43
(3 hlasov)