• Oznámenia
  • Posted
  • Čítať 627 krát

Tréningový Survival Camp v Poľsku - 6. ročník v 2 termínoch

Ahojte,
s blížiacím sa letom sa začínajú riešiť dovolenky a oddych ale pomaly sa začína aj príprava a tréningové campy pre rozhodcov počas leta 2022, na ktorých sa pripravíte na novú sezónu pod odborným dozorom Profi odborníkov – mentorov a coachov. Kuba Zamojski, je jeden z nich, ktorý patrí medzi Top rozhodcov Európskej ligy. Už v najbližších týždňoch organizuje v Poľsku 6.ročník tréningového campu – Survival Camp pre rozhodcov všetkých kategórií, ktorí chcú na sebe pracovať, zlepšovať sa a napredovať vo svojej rozhodcovskej kariére. Na tieto campy pre rozhodcov chodia rozhodcovia, ktorí sa chcú zlepšovať a niečo dosiahnuť v náročnej kariére basketbalového rozhodcu. Minulý rok v lete sa tohoto Survival campu zúčastnili 2 slovenskí rozhodcovia p.Eduard Uhrín – nový FIBA rozhodca zo SVK a Bruno Fáber.Ak máte záujem, zavolajte im a opýtajte sa ich na referencie z campu.
Ak sa chceš vypracovať na špičkového rozhodcu na Slovensku, pokúsiť sa presadiť aj  ako medzinárodný rozhodca FIBA, toto  je cesta pre Teba.
Dnešné požiadavky na TOP basketbalového rozhodcu sú vysoké, konkurencia v Európe je veľmi veľká. Je potrebné pracovať na sebe nielen počas sezóny ale hlavne mimo sezónu a takýto Survival camp, ktorý organizuje Kuba Zamojski v našich podmienkach na Slovensku neexistuje.

Kuba Zamojski otvoril prihlasovanie pre  dva termíny  Survival Campu:
Session I : 18.07. – 22.07.2022, Mesto: Jezierzyce Słupskie v Poľsku iba 25 km vzdialené od Baltického mora, 120 km od letiska v Gdaňsku
Session II: 25.07. – 29.07.2022, Mesto: : Jezierzyce Słupskie v Poľsku iba 25 km vzdialené od Baltického mora, 120 km od letiska v Gdaňsku

Poplatok za účasť: 415 Eur all included (ubytovanie, strava, prednášky, technické pomôcky, výlety, študijný materiál)
Prednášky budú iba  v anglickom jazyku.

Náplň tréningového Survival Campu v Poľsku:

  • Camp bude vytvorený pre menšiu skupinu 9 – 12 rozhodcov z celej Európy. Má to veľkú výhodu, pri menšom počte rozhodcov sa bude dať pracovať individuálne s každým rozhodcom na odstránení jeho nedostatkov, zlozvykov rozhodcov. Rozhodca získa nové skúsenosti ako sa má pripravovať na sezónu, získa množstvo študijných materiálov a dozvie sa najnovšie trendy rozhodovania.
  • Každý deň sa začne ranným prebúdzaním tzv. ranným výbehom. Po raňajkách účastník Survival campu absolvuje výučbu v učebni, kde sa dozvie najnovšie informácie o mechanike 3PO, o posudzovaní kritérií kontaktov, priestupkov v zápase, nešportových faulov, o riešení filmovania, game manažmentu a množstvo ďalších zaujímavých informácií. Camp bude zameraný na pohyb rozhodcu po ihrisku, ako si nájsť najlepšenie postavenie na ihrisku k danej situácii, z ktorej budem vidieť priamo na situáciu.
  • Program účastníka campu bude zameraný aj na fyzickú prípravu rozhodcu, techniku pohybu a behu rozhodcu, stretching a na priestorovú orientáciu rozhodcu použitím špeciálných okuliarov s kamerou nasadenou na okuliaroch.
  • V programe bude aj rozhodovanie basketbalových zápasov, detailná analýza svojich zápasov, naučí Ťa ako strihať video situácie a ako ich analyzovať. Zápasy budú hrať profesionálni hráči v PL, ktorí si hľadajú nové miesto – kontrakt v basketbalovom klube v PL.
  • Prednášky budú prezentované špičkovými inštruktormi z Európy, FIBA rozhodcami alebo rozhodcami rozhodujúcimi TOP medzinárodné súťaže v Európe. Bude možnosť sa poradiť s fyzioterapeutom a získať odborné informácie od basketbalových trénerov ako sa vyhnúť zraneniam počas rozhodcovskej kariéry rozhodcu. Na jednom mieste budete mať všetkých odborníkov a špecialistov, ktorí sa pohybujú okolo basketbalového kolotoča počas sezóny na Profesionálnej úrovni.

V prípade Tvojho  záujmu prosím potvrď  svoju účasť telefonicky alebo zaslaním emailu:
Milan Brziak, Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., M: 0905 638 993 alebo zašli správu na: WhatsAPP/Viber/Messenger

Termín uzávierky : čím skôr sa rozhodneš, tým skôr budeš mať rezervované miesto. Voľných miest pre jeden termín je iba zopár.   

S pozdravom
Ing. Milan Brziak –  FIBA inštruktor,  FIBA komisár a Video-observer SBL a EX žien
Naposledy zmenené streda, 22 June 2022 15:29
(1 Hlasovať)